2. 3. 2022

Účast v akceleračním programu Můj první milion má u nás již dlouhou tradici. V letošním roce bylo ze zaslaných podnikatelských záměrů vybráno celkem 6 finalistů právě z naší školy! Šance umístění našich studentů na nejvyšších příčkách jsou tedy vysoké.

Do finále se probojovali tito studenti:

 

Jakub Hrnčíř: podnikatelský záměr na bytový design

Dalibor Mikulík: podnikatelský záměr na autoservis

Pavel Polášek: podnikatelský záměr na hasicí techniku

Lukáš Racek: podnikatelský záměr na tesařské a klempířské práce

Václav Výstup: podnikatelský záměr na finanční poradenství

Ivana Rašková: podnikatelský záměr na second hand

 

Všem finalistům moc gratulujeme a zároveň tleskáme i paní učitelce Mrázkové, která při přípravě žáků k vytvoření jejich záměrů vyvinula nemalé úsilí a výborně žáky namotivovala. 

Vybraní žáci nyní mají možnost navštěvovat akcelerační workshopy zaměřené na obchodní model, e-commerce, marketing, finance, právo a prezentační dovednosti ve Zlíně. Finále se uskuteční 28. 4. 2022 a slavnostní vyhlášení výsledků vítězů pak 19. 5. 2022.

Akcelerátor Můj první milion pořádá TIC Zlín. V minulém roce se umístila na 3. místě naše žákyně Nikola Rosůlková s podnikatelským záměrem na barbershop spojený s relaxováním u vodních dýmek. Škola také získala 2 speciální ceny. První z nich byla Cena TIC Nejaktivnější střední škole za podporu podnikatelského myšlení u studentů, druhá pak byla Cena pro nejaktivnějšího pedagoga SŠ od Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje určená Ing. Marcele Mrázkové.