Požár v areálu skupiny MESIT

2. 8. 2021

V pondělí 2. 8. 2021 kolem 4:30 došlo při spouštění technologií po odstávce během celozávodní dovolené k požáru v provozu společnosti MESIT galvanica, s. r. o. K zásahu ihned vyjely jednotky podnikových hasičů a do likvidace požáru se zapojily i jednotky HZS Uherské Hradiště. Při požáru nedošlo k újmě na zdraví, úniku toxických ani nebezpečných látek a finální výše škody bude vyčíslena po uzavření vyšetřování, které stále probíhá. Ostatní společnosti v areálu skupiny MESIT nebyly požárem dotčeny a fungují v běžném provozu.

more…

Summer vacation 2021

12. 7. 2021

We would like inform all of our business partners that our company will be closed due to the summer vacation from 17.7. to 1.8.2021. We would like to also wish to all our business partners nice summer holidays.

more…

Engineering success in MESIT foundry

22. 4. 2021

We are proud to announce that we are newly able to offer to our customers aluminium investment castings (lost wax aluminium castings) with the thickness starting at 1 mm. Behind this engineering success is our unique know how which is supported by the excellent work of our engineering team.

more…

Presentation of tactical communication at the IDEX exhibition

1. 3. 2021

IDEX, one of the most important world military technology trade shows, and NAVDEX, the naval defence exhibition, were held in Abu Dhabi from 21st to 25th February 2021.

more…

MESIT at the IDEX exhibition in Abu Dhabi

15. 2. 2021

We are pleased that after many months we can finally attend an exhibition and meet our business partners and customers in person again. From 21st to 25th February 2021 you can join us at the IDEX exhibition in Abu Dhabi, the capital of the United Arab Emirates.

more…

36 let od tragického zřícení budovy M1

24. 11. 2020

V pátek 20. 11. 2020 položili Dr. Gerek a p. Štěrba smuteční věnce k památníku tragického zřícení budovy M1, od kterého uplynulo již 36 let. Větší pietní setkání letos bohužel vzhledem k epidemiologické situaci nemohlo proběhnout. Věnujme proto našim 18 zahynulým kolegům alespoň tichou vzpomínku.

more…

Safe Flight with Fuel Metering and Refuelling Systems

27. 10. 2020

Have you read the new article about the development of the fuel measurement systems in MESIT? You will learn there that information about the fuel level is absolutely essential to a safe flight and why the process of measuring fuel is sophisticated and technically demanding scientific discipline.

more…

Dnešní den patří dětem

1. 6. 2020

Již více než 68 let dáváme myšlenkám život. Vyvíjíme a konstruujeme složitá technická zařízení, vkládáme do nich um, myšlenky a znalosti našich zaměstnanců.

more…

Opatření koncernu MESIT k šíření epidemie COVID -19

12. 3. 2020

Vedení koncernu MESIT si uvědomuje závažnost dané situace a je naším cílem minimalizovat dopady této epidemie do chodu firmy, našich obchodních vztahů a běžných životů našich zaměstnanců. V souvislosti s rozšířením epidemie koronaviru COVID-19 v Evropě vedení koncernu přijímá veškerá možná opatření, aby nedošlo k šíření infekce.

more…

Inspirace středoškolákům

7. 2. 2020

Skupina studentů ze 2. – 3. ročníků gymnázií ve Starém Městě a Uherském Brodě ve středu 5.února 2020 navštívila koncern MESIT v Uherském Hradišti – Mařaticích. Akci s názvem Inspirace středoškolákům připravila Krajská hospodářská komora Zlínského kraje v rámci projektu IKAP.

more…