Certifikace dle normy AS9100D pro civilní leteckou techniku

20. 7. 2022

Společnost MESIT asd, s.r.o. je dlouholetým dodavatelem leteckých přístrojů a systémů, v nichž bezpečnost a spolehlivost hrají klíčovou roli. Schopnost plnit požadavky jednotlivých norem dokládá řada získaných certifikátů a oprávnění od příslušných institucí, jako je Úřad civilního letectví, Ministerstvo obrany, Úřad pro obrannou standardizaci, katalogizaci a státní ověřování jakosti, Národní bezpečnostní úřad, Ministerstvo průmyslu a obchodu atd.

více…

Robotizace ve slévárně MESIT machinery pokračuje

14. 7. 2022

Našim zákazníkům chceme dodávat špičkové odlitky s mimořádnými technickými vlastnostmi. To se neobejde bez investic do robotizace a automatizace.

více…

Cena pro MESIT za Výrobek roku 2021

7. 7. 2022

Cenu za Výrobek roku 2021 obdržel MESIT za chránič sluchu s možností komunikace a za systém hlasitého oslovení okolí vozidel, tzv. Exterkom VICM 300, u příležitosti výročního zasedání reprezentativní redakční rady časopisů REVIEW – mediální platformy AOBP ČR, jejichž vydavatelem je MS Line, s.r.o.

více…

MESIT jedním z hlavních partnerů Dnů NATO

28. 6. 2022

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě, a protože MESIT je dlouholetým dodavatelem speciální elektroniky pro vojenské pozemní i letecké účely, tak ani v letošním roce nebude na této akci chybět.

více…

Úspěch Václava Výstupa ve finále Ekonomické olympiády 2022

23. 6. 2022

V úterý 21. června 2022 se v Kongresovém centru ČNB v Praze konalo finále Ekonomické olympiády 2022. Tento rok i se zastoupením MESIT střední školy. Do finále se probojoval náš čerstvý absolvent oboru Podnikání Václav Výstup.

více…

Předali jsme výuční listy úspěšným absolventům

16. 6. 2022

Ve čtvrtek 16. června jsme slavnostně předali vysvědčení a výuční listy úspěšným absolventům MESIT střední školy. Předávání proběhlo v zasedací místnosti MESIT holding, za přítomnosti ředitele školy Mgr. Františka Mikuláška, personálního ředitele Mgr. Jana Šebka Cholewy, MBA, a Ing. Dalibora Kníže, vedoucího MESIT machinery, odštěpného závodu machining. Všem absolventům gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších úspěchů v profesním i osobním životě. A s těmi, co se u nás rozhodli pokračovat, se rádi uvidíme zase v září.

více…

Navštivte nás na EUROSATORY

13. 6. 2022

Veletrh EUROSATORY je věnovaný obrannému a bezpečnostnímu sektoru v pozemních i vzdušných oblastech a v současné době patří mezi nejvýznamnější ve své kategorii.

více…

Den otevřených dveří

11. 6. 2022

Slavíme 70 let od založení naší společnosti a k tomuto kulatému výročí jsme se rozhodli přivítat vás v našem areálu.

více…

Den dětí v Ostravě i v Maďarsku

7. 6. 2022

Prvního června tradičně slavíme Den dětí, a proto jsme pro naše žáky v tento den uspořádali zajímavé exkurze. Strojaři si zajeli do Ostravy a elektrikáři se podívali do Visegrádu v Maďarsku.

více…

Hattrick MESIT střední školy

23. 5. 2022

I 15. ročník akcelerátoru Můj první milion byl pro MESIT střední školu úspěchem. Finálový večer přinesl MESITu hned tři ocenění.

více…