Účast na veletrhu Aerospace & Defense Meetings Torino

7. 12. 2023

Náš obchodní tým z MESIT machinery se zúčastnil osmého ročníku veletrhu Aerospace & Defense Meeting Torino. Itálie, jakožto sedmý největší hráč v oblasti leteckého průmyslu na světě a čtvrtý v Evropě, představuje klíčový trh s obratem přesahujícím 13,5 miliardy EUR. I když si na letošní čísla musíme ještě chvíli počkat, v minulém roce tato událost přilákala 625 vystavovatelů a přes 1 600 návštěvníků a bez nadsázky můžeme říct, že každoročně je nezbytným setkáním pro významné hráče v tomto odvětví, a to včetně předních představitelů italských firem ze sektoru letectví a obrany.

více…

Vánoční výzdoba rozsvítila celý MESIT

7. 12. 2023

Dny do Vánoc (a do zasloužené dovolené) se nám krátí, a aby to čekání bylo pro naše zaměstnance příjemné a slavnostní, ozdobili jsme si svá pracoviště vánoční výzdobou. MESIT tak rozzářila spousta světýlek na originálně nastrojených stromečcích. Mezi klasickými baňkami můžete vidět i obrobky z dílny o.z. machining, nebo laserem vypálené dekorace ze dřeva, které si vyrobili žáci ve školních dílnách MESIT střední školy. Užijte si tuto magickou adventní atmosféru s námi. Zveme vás na malé virtuální nakouknutí prostřednictvím našeho videa!

více…

MESIT v Dubaji

29. 11. 2023

Jeden z nejprestižnějších leteckých veletrhů na světě DUBAI AIRSHOW proběhl od 13. do 17. listopadu ve Spojených arabských emirátech. Pro všechny odborníky v oblasti letectví a kosmonautiky to byla skvělá příležitost pro setkání s inovativními technologiemi.

více…

Čeká nás poslední výstava v letošním roce - EDEX

27. 11. 2023

Po dvou letech zase v Egyptě! Mezinárodní veletrh obranného a bezpečnostního průmyslu EDEX - Egypt Defence Expo startuje 4. prosince a letos opět po dvou letech s účastí společnosti MESIT asd.

více…

Pietní setkání u pomníku obětí pádu budovy M1

27. 11. 2023

Ve čtvrtek 23. listopadu se sešlo vedení skupiny MESIT, zaměstnanci i veřejnost u pomníku obětem tragédie, která se udála v roce 1984, a všichni vyjádřili tichou vzpomínku zesnulým.

více…

Aerospace & Defense Meeting Torino 2023

24. 11. 2023

Obchodní tým z MESIT machinery se těší na nadcházející týden, kdy se vydá do Itálie na osmý ročník Aerospace & Defense Meeting Torino. Itálie, jakožto sedmý největší hráč v oblasti leteckého průmyslu na světě a čtvrtý v Evropě, představuje klíčový trh s obratem přesahujícím 13,5 miliardy EUR. Tato prestižní událost, která loni přilákala 625 vystavovatelů a více než 1600 návštěvníků, je nezbytným setkáním pro významné hráče v odvětví, včetně předních představitelů italských firem ze sektoru letectví a obrany.

více…

V říjnové výzvě 10 000 kroků jsme si vychodili druhé místo

24. 11. 2023

MESIT střední škola skvěle obstála v říjnové výzvě Deset tisíc kroků, kde se z naší školy zapojilo hned deset týmů s celkově 109 soutěžícími. V této soutěži, která spojila školy z celé České republiky, jsme se umístili na skvělém druhém místě, a získali tak pomyslnou stříbrnou medaili. První místo bylo téměř na dosah ruky, vítězství nám uniklo o pouhé 2 body!

více…

Prváci se zúčastní Mistrovství světa v halovém veslování

21. 11. 2023

Žáci MESIT střední školy se zúčastnili Mistrovství ČR v halovém veslování, které se konalo ve čtvrtek 16. listopadu. V těžké konkurenci ostatních středních škol jsme zabojovali a prvákům se podařilo zvítězit ve své kategorii, čímž si zajistili postup na Mistrovství světa.

více…

MESIT vystavoval v Bangkoku

15. 11. 2023

Veletrh Defense & Security, který se koná každé dva roky, zaujímá v rámci ASEAN v oblasti obrany a vnitřní bezpečnosti vedoucí pozici již 20 let. Naše společnost, MESIT asd, se na této události představila se svými taktickými komunikačními systémy.

více…

Školení pro údržbu a opravy komunikačních zařízení

14. 11. 2023

Společnost MESIT asd podniká v oblasti vývoje a výroby komunikačních zařízení a také poskytuje pravidelná školení pro své zákazníky. Poslední školení bylo zaměřeno na údržbu a opravy komunikačních zařízení MESIT a bylo určeno vojenským specialistům z Centra zabezpečení oprav Lázně Bohdaneč.

více…