Jak připravujeme žáky na výběrová řízení k vysněným pracovním pozicím

9. 3. 2023

Sérii přednášek v rámci workshopu Chci pro Vás pracovat zakončily v úterý cvičné pohovory před personalisty skupiny MESIT. Tyto měly za cíl žáky naší firemní školy přiblížit k jejich vysněné kariéře po ukončení studia.

více…

Taktické komunikační systémy na výstavě IDEX

6. 2. 2023

Společnost MESIT asd představí na výstavě IDEX 2023 ve Spojených arabských emirátech komplexní systém taktické komunikace. Na společném stánku skupiny OMNIPOL budou k vidění jednotlivé komponenty systému, včetně nového interkomu VICM 500.

více…

Lepší voda, bylinková zahrádka, posezení a víc parkovacích míst – nápady žáků vylepší školu

27. 1. 2023

Žáci prvního ročníku oboru Podnikání ve čtvrtek 26. ledna úspěšně zakončili Zážitkový kurz kreativity a podnikavosti. Výsledné prezentace před vedením školy, třídní učitelkou a před organizátory kurzu z TIC ukázaly zájem a odhodlanost žáků vylepšit školní prostředí.

více…

Zimní teambuilding žáků v Malé Morávce

17. 1. 2023

Minulé pondělí jsme vyrazili vstříc zimním radovánkám do oblasti Malé Morávky v Karlově pod Pradědem. Pro 39 žáků jsme uspořádali zimní teambuilding, který spojil přednášky z oblasti Průmyslu 4.0, sportovní a zábavné aktivity a samozřejmě lyžovaní (a snowboarding).

více…

Prezentace systémů taktické komunikace ve Vietnamu

30. 11. 2022

Blíží se poslední zahraniční veletrh letošního roku VIETNAM INTERNATIONAL DEFENCE EXPO 2022, na kterém se bude prezentovat společnost MESIT asd.

více…

Švýcarsko nás zavedlo až k urychlovači částic

21. 10. 2022

Na přelomu měsíce září a října se uskutečnila odborná exkurze ve Švýcarsku pro 34 žáků a 14 zaměstnanců MESIT střední školy. Hlavním bodem zájezdu byla návštěva CERNu.

více…

MESIT uklidil Uherské Hradiště

3. 10. 2022

Žáci a zaměstnanci naší školy se rozhodli připojit k celonárodní výzvě Ukliďme Česko. Na čtvrtek 29. září jsme zorganizovali velký úklid celého Uherského Hradiště, kam se mohla zapojit i široká veřejnost. A výsledek?

více…

Seznamovací kurz žáků prvních ročníků

15. 9. 2022

Ve středu 7. září nastoupili žáci tříd 1. AB, 1. E a 1.Z do autobusů a společně s pedagogy se vydali vstříc novým zážitkům na seznamovací kurz do Bojkovic.

více…

Certifikace dle normy AS9100D pro civilní leteckou techniku

20. 7. 2022

Společnost MESIT asd, s.r.o. je dlouholetým dodavatelem leteckých přístrojů a systémů, v nichž bezpečnost a spolehlivost hrají klíčovou roli. Schopnost plnit požadavky jednotlivých norem dokládá řada získaných certifikátů a oprávnění od příslušných institucí, jako je Úřad civilního letectví, Ministerstvo obrany, Úřad pro obrannou standardizaci, katalogizaci a státní ověřování jakosti, Národní bezpečnostní úřad, Ministerstvo průmyslu a obchodu atd.

více…

Robotizace ve slévárně MESIT machinery pokračuje

14. 7. 2022

Našim zákazníkům chceme dodávat špičkové odlitky s mimořádnými technickými vlastnostmi. To se neobejde bez investic do robotizace a automatizace.

více…