Zaměstnanci MESITu a jejich rodiny se již podruhé setkali na Sportovním dětském dni

24. 5. 2024

MESIT byl druhým rokem generálním partnerem veletrhu Sportuj, se kterým je spojena i akce pro naše zaměstnance a jejich rodiny – Sportovní dětský den. Letos se přišlo na různorodé sportovní aktivity podívat přes 100 našich zaměstnanců se svými dětmi a měli možnost vyzkoušet více jak 20 sportovních aktivit.

více…

Ohlédnutí za školní výzvou 10 000 kroků

23. 5. 2024

Dubnové kroky byly odchozeny, pamětní diplomy byly rozdány a nejlepší tým byl oceněn. Pojďme si shrnout, jak dopadla dubnová výzva 10 000 kroků u nás ve škole.

více…

Veletrh obranného průmyslu Defence Services Asia 2024 je úspěšně za námi

23. 5. 2024

Nejmodernější technologie a systémy pro oblast defence byly prezentovány ve dnech 6.–9. 5. 2024 v Kuala Lumpur. Veletrh obranného průmyslu DSA se konal za účasti naší společnosti MESIT asd.

více…

Slavíme úspěch v akcelerátoru Můj první milion!

22. 5. 2024

Podnikatelský záměr za milion? Čerstvá maturantka Natálie Hanáčková přesvědčila odbornou porotu o své cukrářské značce TALI CAKES a odnesla si cenu za třetí místo v kategorii středních škol!

více…

V laboratoři předbíháme čas

22. 5. 2024

Letectví, obrana a doprava jsou odvětví, kde bezpečnost a spolehlivost mají zásadní význam. Nahlédněte do procesu vývoje speciální elektroniky v rozhovoru s Jaroslavem Hovorkou, generálním ředitelem společnosti MESIT asd.

více…

Zážitky třídy 3.AB z hlavního města České republiky

21. 5. 2024

Ve dnech 15. až 17. května 2024 se třída 3.AB zúčastnila školní exkurze do Prahy. Pod vedením třídní učitelky Lenky Kozákové a v doprovodu učitele Pavla Škrabala si 26 žáků užilo bohatý program, který byl zaměřený na technické, sportovní, ekonomické i kulturní aspekty hlavního města.

více…

MESIT foundry přivítala studenty SPŠ OA Uherský Brod

17. 5. 2024

Jaro je klasicky časem exkurzí a nejinak je tomu v MESITu. Tentokrát jsme přivítali studenty 3. ročníku Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Uherský Brod, kteří navštívili naši slévárnu.

více…

Mladí „strojaři“ ze Střední školy Strážnice navštívili MESIT

16. 5. 2024

Exkurze a návštěvy jsou nedílnou a vítanou součástí života MESITu. Tentokrát za námi přijeli studenti oboru Strojírenství ze Střední školy Strážnice.

více…

Nový rozhovor v Novinách kraje: „V MESITu vycházejí vstříc mladým vývojářům“

9. 5. 2024

Generální ředitel společnosti MESIT asd, Jaroslav Hovorka, promluvil o příležitostech a uplatnění v naší společnosti pro mladé vývojáře a znalce elektroniky.

více…

Sportovní výzvu i výzvu 10 000 kroků jsme zakončili na Pálavě

9. 5. 2024

Začátek jara byl v MESIT střední škole rozhodně aktivní! Spousta našich žáků i zaměstnanců se přidala do sportovních výzev, které v naší škole probíhaly, a pro ty nejaktivnější účastníky jsme uspořádali výšlap na Pálavu.

více…