Prezentace systémů taktické komunikace ve Vietnamu

30. 11. 2022

Blíží se poslední zahraniční veletrh letošního roku VIETNAM INTERNATIONAL DEFENCE EXPO 2022, na kterém se bude prezentovat společnost MESIT asd.

více…

Švýcarsko nás zavedlo až k urychlovači částic

21. 10. 2022

Na přelomu měsíce září a října se uskutečnila odborná exkurze ve Švýcarsku pro 34 žáků a 14 zaměstnanců MESIT střední školy. Hlavním bodem zájezdu byla návštěva CERNu.

více…

MESIT uklidil Uherské Hradiště

3. 10. 2022

Žáci a zaměstnanci naší školy se rozhodli připojit k celonárodní výzvě Ukliďme Česko. Na čtvrtek 29. září jsme zorganizovali velký úklid celého Uherského Hradiště, kam se mohla zapojit i široká veřejnost. A výsledek?

více…

Seznamovací kurz žáků prvních ročníků

15. 9. 2022

Ve středu 7. září nastoupili žáci tříd 1. AB, 1. E a 1.Z do autobusů a společně s pedagogy se vydali vstříc novým zážitkům na seznamovací kurz do Bojkovic.

více…

Certifikace dle normy AS9100D pro civilní leteckou techniku

20. 7. 2022

Společnost MESIT asd, s.r.o. je dlouholetým dodavatelem leteckých přístrojů a systémů, v nichž bezpečnost a spolehlivost hrají klíčovou roli. Schopnost plnit požadavky jednotlivých norem dokládá řada získaných certifikátů a oprávnění od příslušných institucí, jako je Úřad civilního letectví, Ministerstvo obrany, Úřad pro obrannou standardizaci, katalogizaci a státní ověřování jakosti, Národní bezpečnostní úřad, Ministerstvo průmyslu a obchodu atd.

více…

Robotizace ve slévárně MESIT machinery pokračuje

14. 7. 2022

Našim zákazníkům chceme dodávat špičkové odlitky s mimořádnými technickými vlastnostmi. To se neobejde bez investic do robotizace a automatizace.

více…

Cena pro MESIT za Výrobek roku 2021

7. 7. 2022

Cenu za Výrobek roku 2021 obdržel MESIT za chránič sluchu s možností komunikace a za systém hlasitého oslovení okolí vozidel, tzv. Exterkom VICM 300, u příležitosti výročního zasedání reprezentativní redakční rady časopisů REVIEW – mediální platformy AOBP ČR, jejichž vydavatelem je MS Line, s.r.o.

více…

MESIT jedním z hlavních partnerů Dnů NATO

28. 6. 2022

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě, a protože MESIT je dlouholetým dodavatelem speciální elektroniky pro vojenské pozemní i letecké účely, tak ani v letošním roce nebude na této akci chybět.

více…

Úspěch Václava Výstupa ve finále Ekonomické olympiády 2022

23. 6. 2022

V úterý 21. června 2022 se v Kongresovém centru ČNB v Praze konalo finále Ekonomické olympiády 2022. Tento rok i se zastoupením MESIT střední školy. Do finále se probojoval náš čerstvý absolvent oboru Podnikání Václav Výstup.

více…

Předali jsme výuční listy úspěšným absolventům

16. 6. 2022

Ve čtvrtek 16. června jsme slavnostně předali vysvědčení a výuční listy úspěšným absolventům MESIT střední školy. Předávání proběhlo v zasedací místnosti MESIT holding, za přítomnosti ředitele školy Mgr. Františka Mikuláška, personálního ředitele Mgr. Jana Šebka Cholewy, MBA, a Ing. Dalibora Kníže, vedoucího MESIT machinery, odštěpného závodu machining. Všem absolventům gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších úspěchů v profesním i osobním životě. A s těmi, co se u nás rozhodli pokračovat, se rádi uvidíme zase v září.

více…