24. 11. 2021

MESIT se zúčastnil významné letecké výstavy Dubai Airshow, která se konala ve dnech 14.—18. 11. 2021 ve Spojených arabských emirátech. Jedná se o největší akci tohoto druhu na Středním východě. Na společné české expozici MESIT prezentoval své zkušenosti z vývoje elektroniky v oblasti leteckých systémů a výrobu přesných mechanických dílců.

MESIT se této výstavy účastnil společně s OMNIPOL a AERO Vodochody na oficiálním stánku České republiky. Na společné české expozici byla přítomna i náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro zahraniční obchod Martina Tauberová a během 5 dnů se zde vystřídala řada významných hostů a národních delegací, kterým MESIT představil především své schopnosti vývoje a výroby letecké techniky. V oblasti vývoje elektroniky to jsou především letecké palubní přístroje, interkomy, měniče, řídící jednotky, systémy řízení palby a mnoho dalších. V oblasti strojírenství dominují komplexní dodávky přesných odlitků včetně CNC obrábění a kvalitních povrchových úprav. Nejnovějším technologickým úspěchem jsou tenkostěnné hliníkové odlity, se sílou stěn začínající na hodnotě 1 mm a dále nabídka odlitků slitiny zinku v malých a středních sériích.

Letošní Dubai Airshow byla naplněna moderními leteckými technologiemi, které mohli návštěvníci shlédnout v celkem 20 národních pavilonech a na runwayi bylo vystaveno více než 160 letounů. Mezi nimi i český letoun L-410NG z produkce Aircraft Industries, na němž jsou instalovány letecké systémy značky MESIT, například systém pro měření paliva, odledňování draku, vytápění kabiny pro cestující, vyhřívání čelních skel a sond statického a celkového tlaku, systém kontroly dodávky elektrické energie aj.

Samozřejmostí účasti na výstavě bylo dodržování přísných hygienických opatření z důvodu zabránění šíření epidemie Covid-19.