20. 9. 2023

Víkend 16. a 17. 9. 2023 je významným datem v bezpečnostním kalendáři díky události, na které jsme opět nemohli chybět – Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR 2023. Společný stánek společností skupiny OMNIPOL byl opět místem, kde jsme měli tu čest přivítat významné hosty z řad našich obchodních partnerů, zástupců státní správy a odborné veřejnosti.

Naše prezentace byla zacílena na systémy taktické komunikace, na naše znalosti v oblasti vývoje sofistikovaných leteckých systémů. Hosté měli možnost seznámit se s našimi nejnovějšími technologiemi a projekty v obranném i leteckém průmyslu.

Stánek ve VIP zóně navštívila řada osobností současné politické scény, včetně premiéra pana Petra Fialy, ministryně obrany paní Jany Černochové, velitele Vzdušných sil generálmajora Petra Čepelky a náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Karla Řehky. Přivítali jsme nejen delegace z České republiky, ale také zahraniční z Etiopie, Litvy a Slovenska, které bylo zastoupeno ministrem obrany Slovenské republiky, Martinem Sklenárem. Setkání s těmito osobnostmi politické sféry i s obchodními partnery byla skvělou příležitostí pro hlubší diskuse o směřování spolupráce v oblasti letectví a obranného průmyslu.

Letošní Dny NATO přilákaly rekordních 185 000 návštěvníků, což bylo způsobeno jak nabitým programem, tak i slunečným počasím. Návštěvníci měli možnost prozkoumat rozsáhlou kolekci exponátů, od pozemních vojenských vozidel po velké dopravní letouny. Na přehlídkové ploše probíhaly nepřetržité a fascinující ukázky současné vojenské technologie s důrazem na téma modernizace. Bylo zajímavé sledovat rozdíly mezi staršími a novými technologiemi. Také prezentace techniky partnerských států vzbudily velký zájem.

Na stánku ve VIP zóně se společně představila skupina OMNIPOL, naše sesterské společnosti ERA a Aircraft Industries, a partnerské společnosti AERO Vodochody, Rohde & Schwarz a VRgineers. Jsme hrdí na naši účast na této prestižní akci a těšíme se na další ročník, kde budeme pokračovat v našich záměrech spolupracovat na inovacích a technologických pokrocích v oblasti obranného průmyslu a letectví.