9. 5. 2024

Začátek jara byl v MESIT střední škole rozhodně aktivní! Spousta našich žáků i zaměstnanců se přidala do sportovních výzev, které v naší škole probíhaly, a pro ty nejaktivnější účastníky jsme uspořádali výšlap na Pálavu.

Od půlky února do konce dubna probíhala školní sportovní výzva, kdy si účastníci výzvy zadávali různé sportovní aktivity do aplikace Strava, a snažili se plnit měsíční výzvy. V dubnu se souběžně přidala druhá výzva 10 000 kroků, do které jsme se zapojili jako škola. Jejím cílem bylo pravidelně se hýbat a nachodit či naběhat co nejvíce kroků. Do této výzvy se zapojilo 105 žáků i učitelů v celkem 9 týmech. Společně jsme během dubna našlapali 18 197 kilometrů a celkově jsme se umístili na krásném 12. místě v žebříčku škol! Během tohoto měsíce dojde také k vyhodnocení výsledků v rámci školy, žáci budou oceněni a nejlepší tým bude odměněn.

Pro nejlepší účastníky obou výzev jsme přichystali také odměnu v podobě výletu. V původním plánu byl výšlap na Lysou horu, ale bohužel počasí nám nepřálo. Kvůli velkému množství čerstvého sněhu těsně před akcí byl cíl výšlapu změněn na Pálavu neboli Pavlovské vrchy. Nás to ale nerozhodilo a akci jsme si pořádně užili i po změnách. Přechodu Chráněné krajinné oblasti Pálava se zúčastnilo 47 žáků. Startovali jsme v Dolních Věstonicích a po zhruba 13 km jsme skončili v Mikulově. Cestou se nám naskýtaly krásné výhledy na krajinu, prohlédli jsme si zříceniny Děvičky a Sirotčí hrad, a zdolali jsme nejvyšší bod pohoří – Děvín. Navázali jsme tak na tradice výšlapů – v minulosti jsme již takto navštívili Velkou Javořinu a Brdo.

Jsme rádi, že se naši žáci hojně angažují i ve sportovních aktivitách a tráví při nich čas na čerstvém vzduchu. Proto jim to taky ve výuce tak myslí! :-) Sportu zdar!