3. 10. 2022

Žáci a zaměstnanci naší školy se rozhodli připojit k celonárodní výzvě Ukliďme Česko. Na čtvrtek 29. září jsme zorganizovali velký úklid celého Uherského Hradiště, kam se mohla zapojit i široká veřejnost. A výsledek?

Objevili jsme černou skládku na sídlišti Východ, kterou jsme odklidili. V oblasti Pod Svahy jsme zase objevili „nelegálně“ zaparkovaný vozík z Kauflandu. Ten nám posloužil na svážení odpadků ze Smetanových sadů a prostor kolem Hvězdy, a poté jsme ho vrátili zpět ke Kauflandu, kam patřil. Uklidili jsme i Kunovský les a okolí rozhledny Rovnina. Všechny odpadky jsme roztřídili a shromáždili před naší školou. V odpoledních hodinách pytle s odpadky vyzvedl Sbor dobrovolných hasičů Uherské Hradiště a odvezl je na městem určené sběrné místo. Uherské Hradiště je díky této akci zase o trošinku krásnějším a čistším místem k životu!

Naše velké poděkování tedy patří dobrovolným hasičům za pomoc s převozem odpadu, ale i městu Uherské Hradiště a skupině MESIT za podporu a pomoc s propagací akce.