29. 11. 2023

Jeden z nejprestižnějších leteckých veletrhů na světě DUBAI AIRSHOW proběhl od 13. do 17. listopadu ve Spojených arabských emirátech. Pro všechny odborníky v oblasti letectví a kosmonautiky to byla skvělá příležitost pro setkání s inovativními technologiemi.

V rámci společné české expozice se prezentovala také značka MESIT společně s dalšími firmami ze skupiny OMNIPOL.

“Specializujeme se na vývoj leteckých systémů a v Dubaji jsme představili nejnovější a pro funkci letounů zcela zásadní systémy pro řízení letounů, komunikaci posádky, ovládání palubních zbraní, klimatizaci a ovládání podvozku. Máme dlouholeté zkušenosti s vývojem bezpečného leteckého softwaru a účast na výstavě, která podporuje rozvoj leteckého odvětví je přínosná z mnoha důvodů. Měli jsme několik jednání s dodavateli letecké i obranné techniky a projednávali jsme možnosti rozšíření spolupráce. Navíc je tato výstava nejen příležitost pro obchodní setkání, ale i inspirace pro další letecké inovace,“ sdělil Ing. Vladimír Michalík, Ph.D., Head of Sales z MESIT asd.

Na veletrhu byly rovněž prezentovány strojírenské služby. “Prezentovali jsme naše schopnosti výroby složitých a tenkostěnných hliníkových odlitků metodou vytavitelného voskového modelu. Rovněž naše přesné CNC obrábění a kvalitní povrchové ochrany,“ řekl Ing. Vladimír Orság, obchodní ředitel MESIT machinery. „A samozřejmě jsme se pochlubili našim novým robotickým pracovištěm pro řízené tuhnutí, které v letošním roce testujeme s velmi pozitivními výsledky ohledně zvyšování kvality odlitků a které vzbudilo u našich obchodním partnerů velký zájem.“