31. 5. 2023

IDET je významný veletrh ve střední Evropě, který přitahuje mezinárodní vystavovatele i odborné návštěvníky. Probíhal od 24. do 26. května 2023 na Výstavišti Brno a letos oslavil již 30 let od svého založení. Na rozsáhlém dvoupodlažním stánku skupiny OMNIPOL prezentoval MESIT své schopnosti ve vývoji a výrobě speciálních výrobků pro letectví a obranu a také přesné strojírenské služby.

O letošní jubilejní IDET projevilo zájem velké množství vystavovatelů i návštěvníků a delegací, z nichž mnohé navštívily i stánek MESIT. Společnost MESIT asd představila nové projekty zaměřené na letectví, včetně palubního interkomu, systému HOTAS pro ovládání letounu, zbraňového sekvenceru a samozřejmě systém taktické komunikace včetně všech jeho komponent, jako jsou rádiové systémy, interkomy a náhlavní soupravy.

Společnost MESIT machinery prezentovala přesné odlitky, služby přesného CNC obrábění a povrchové úpravy kovů. Zaměřila se především na svou novou technologií řízeného tuhnutí odlitků, která je výsledkem vlastního vývojového projektu. Tato technologie zlepšuje kvalitu hliníkových odlitků tím, že minimalizuje výskyt porozity, zlepšuje mechanické vlastnosti a snižuje deformace odlitků. Tyto vlastnosti jsou žádané zejména nejnáročnějšími zákazníky v letectví a obraně, a proto také tato technologie zaujala i řadu hostů letošního IDETu.