22. 9. 2021

MESIT se o víkendu 18. – 19. 9. 2021 zúčastnil akce Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR 2021. Na společném stánku se společnostmi OMNIPOL a ERA měl tu čest opět přivítat hosty z řad obchodních partnerů, státní správy i odborné veřejnosti.

Byla to skvělá příležitost pro diskusi ohledně stávající i nové spolupráce v oblasti vývoje a výroby speciální elektroniky určené pro vojenskou techniku a letectví. Expozici ve VIP zóně navštívila řada zahraničních delegací a se zástupci našeho stánku diskutoval mimo jiné také Lubomír Metnar, ministr obrany ČR.

Letošní Dny NATO byly opět mnohem veselejší právě díky uvolnění covidových opatření a možnosti účasti i širší veřejnosti, během dvou víkendových dnů akci navštívilo 60 000 lidí. Na volné ploše si tak mohli prohlédnout velké množství exponátů, od pozemních vojenských vozidel až po velké dopravní letouny a na ukázkové ploše probíhal nepřetržitě zajímavý program s dynamickými ukázkami současné špičkové vojenské techniky.

MESIT byl společně se společnostmi OMNIPOL a ERA hlavním partnerem 21. ročníku této největší bezpečnostní přehlídky v Evropě.