26. 6. 2023

Francouzské letiště Le Bourget nedaleko Paříže se od 19. do 25. června po čtyřech letech opět stalo dějištěm prestižního mezinárodního aerosalonu Paris Air Show, který přivítal nejnovější leteckou techniku. Na rozloze výstavní plochy o rozloze 125 000 metrů čtverečních se představilo 140 letounů, zahrnující vrtulníky, bezpilotní prostředky, dopravní letadla a stíhačky. Společnosti MESIT na této prestižní události prezentovaly společně se skupinou OMNIPOL své produkty a služby pro letectví.

Vývoj leteckých přístrojů a systémů byl tématem společnosti MESIT asd a rovněž vývoj a výroba taktických komunikačních systémů, protože obranné technologie v poslední době nabývají opět na významu. Mezi poslední vývojové projekty v oblasti letectví patří například nový palubní interkom, řídicí a plynová páka HOTAS, zbraňový sekvencer, které společnost vyvíjí pro letoun L-39NG. Kromě nových produktů společnost prezentovala své vývojové schopnosti pro systémy měření paliva, řídicí jednotky, systémy klimatizace, odlednění a mnoho dalších.

Společnost MESIT machinery se zaměřila především na prezentaci své nové technologie řízené krystalizace, která přináší zákazníkům ještě vyšší kvalitu hliníkových odlitků. Tato technologie snižuje porezitu materiálu, minimalizuje deformace výrobků a zvyšuje pevnost a tažnost. Dále byly prezentovány služby přesného CNC obrábění a kvalitní povrchové ochrany kovů.

Výstava Paris Air Show nabídla díky svému věhlasu a rozsahu řadu nových obchodních setkání i obnovení osobních kontaktů se stávajícími zákazníky.