20. 8. 2019

Orlice, Medvědi a Pomalí žraloci. To jsou indiánské kmeny, které obsadily v týdnu od 12. srpna prostory naší školy. A co se to tu vlastně dělo? No přece druhý letošní turnus MESIT příměstského tábora!

 

Druhý turnus se od prvního lišil právě tím, že byl více zaměřený na pravé tábornické dovednosti – jako jsou stavění teepee, rozdělávání ohně a pečení buřtů (teda pardon, bizona) či výroba indiánských čelenek.

V pondělí jsme si nacvičili tábornickou píseň Banana koko baobab i s choreografií, a tou jsme začínali každé další ráno. Dopoledne jsme trávili buď tvořivě, sportovali jsme anebo jsme vyrazili na výlet. Největší úspěch měl středeční výlet ke kapli svatého Antonína. Tam jsme se utábořili, opekli si špekáčky a poté jsme se vydali prohlédnout si nedaleký vojenský bunkr.

Novinkou tohoto tábora byla možnost přespání ze čtvrtka na pátek v prostorách školy. Tuto možnost využilo 12 dětí. Byly tak nadšené z pestrého programu, že si snad ani na rodiče nevzpomněly a celá noc se obešla bez slziček! V pátek ráno se u snídaně sešly se zbylými táborníky a celý týden jsme mohli ukončit již tradičně diskotékou.

Fotky z průběhu celého tábora můžete omrknout na našich facebookových stránkách.