24. 5. 2021

MESIT střední škola opět zabodovala v soutěži podnikatelských záměrů Můj první milion. Naše žákyně Nikola Rosůlková se umístila na 3. místě a mimo tento úspěch škola obdržela i dvě speciální ceny!

Jako každý rok měli naši žáci oboru Podnikání možnost zúčastnit se podnikatelského akcelerátoru Můj první milion, který pořádá Technologické Inovační Centrum ve Zlíně. Do úplného finále, jehož vyhlášení se konalo ve čtvrtek 20. 5., se probojovalo celkem 5 našich studentů.  Finále letos kvůli současným hygienickým podmínkám probíhalo virtuálně, a to prostřednictvím livestreamu přes stránku YouTube. Abychom si přímý přenos užili alespoň trochu slavnostně, pozvali jsme finalisty na sledování livestreamu do školy.

Držení palců se vyplatilo, jelikož naše studentka Nikola Rosůlková z 1. P se umístila na skvělém 3. místě, a to s jejím podnikatelským záměrem na barbershop spojený s relaxováním u vodních dýmek, který by si ráda otevřela v Uherském Hradišti.  Děkujeme Nikole za skvělou reprezentaci školy a přejeme jí mnoho úspěchů v podnikání. Věříme, že výhra v soutěži Můj první milion je ten nejlepší start!

Dalším příjemným překvapením bylo získání dvou speciálních cen. První z nich byla Cena TIC Nejaktivnější střední škole za podporu podnikatelského myšlení u studentů, druhá pak byla Cena pro nejaktivnějšího pedagoga SŠ od Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje určená Ing. Marcele Mrázkové.

Po vyhlášení výsledků následovaly gratulace a pan ředitel předal finanční odměnu všem finalistům a také paní učitelce Mrázkové za dlouhodobé pedagogické zásluhy a za motivaci a podporu žáků k účasti v soutěži. Nechyběl ani přípitek (samozřejmě nealkoholický). Celý večer byl zakončen radostnou diskuzí žáků s vedením školy o jejich dalších studijních a kariérních plánech.

Opětovné úspěchy v soutěži dokazují, že obor Podnikání na MESIT střední škole je skvělou volbou!