24. 9. 2019

O víkendu 21. – 22. září se OMNIPOL společně s dceřinými společnostmi představily na Dnech NATO v Ostravě jako hlavní partneři této největší bezpečnostní přehlídky v Evropě.

OMNIPOL, ERA i MESIT měly na akci vlastní zázemí ve VIP zóně, kde návštěvníkům představily klíčové služby a produkty ze svého portfolia. Velkou událostí pro hosty byla veřejná ukázka letounu L-39NG (na stojánce) doprovozená tiskovou konferencí pro média za účasti prezidenta Jiřího Podpěry. Pilot Davida Jahoda také poskytl rozhovor České televizi. Společnost ERA zde prezentovala letištní systém ERIS. Ani MESIT nezaostával, úvodní slavnostní přípitek Dnů NATO byl věnován nově vzniklé společnosti DICOM (viz zpráva z 19. září). Náš stánek navštívila řada zahraničních i tuzemských delegací včetně ministra obrany Lubomíra Metnara. Kolegové jednali například také s Karlem Havlíčkem, ministrem průmyslu a obchodu nebo zástupcem generálního ředitelství Vězeňské služby ČR kpt. Martinem Hladilem.

Již 19. ročník Dnů NATO a 10. ročník Dnů Vzdušných sil AČR se konal na letišti Leoše Janáčka v Ostravě-Mošnově a počtem návštěvníků překročil hranici 220 tisíc.