MESIT na Dnech NATO v Ostravě

22. 9. 2021

MESIT se o víkendu 18. – 19. 9. 2021 zúčastnil akce Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR 2021. Na společném stánku se společnostmi OMNIPOL a ERA měl tu čest opět přivítat hosty z řad obchodních partnerů, státní správy i odborné veřejnosti.

více…

MESIT hlavním partnerem na akci Dny NATO v Ostravě

15. 9. 2021

MESIT se opět v letošním roce zúčastní akce Dny NATO. Společně s OMNIPOL a ERA se stal jedním z hlavních partnerů a ve dnech 18. – 19. září 2021 s potěšením uvítá na venkovní ploše ve VIP zóně návštěvníky této oblíbené akce. Letos má opět možnost akci navštívit široké publikum z řad veřejnosti, díky hygienickým opatřením to může být až 40 000 osob denně.

více…

Jak nám začal školní rok 2021/2022?

10. 9. 2021

MESIT střední škola 1. září opět otevřela své brány žákům. A hned jsme se vrhli na zábavně naučné aktivity.

více…

Kvalita je u společností MESIT na prvním místě

11. 8. 2021

Společnost MESIT asd, s.r.o., úspěšně absolvovala transfer audit systému managementu kvality dle ISO 9001 a systému environmentálního managementu dle ISO 14001, který se vztahuje na vývoj, výrobu, montáž a opravy elektronických systémů a automatizačních prostředků, leteckých přístrojů a systémů, systémů pro dopravní prostředky a vojenských komunikačních systémů, dále také na vývoj, výrobu a opravy radiokomunikačního, navigačního a řídícího zařízení.

více…

Ohlédnutí za příměstskými tábory 2021 MESIT střední školy

10. 8. 2021

Zajímá Vás, jak letos probíhaly příměstské tábory MESIT střední školy? Chtěli byste k nám poslat příští rok Vaše děti? Tak to pokračujte ve čtení. Přinášíme Vám shrnutí obou letošních turnusů.

více…

Požár v areálu skupiny MESIT

2. 8. 2021

V pondělí 2. 8. 2021 kolem 4:30 došlo při spouštění technologií po odstávce během celozávodní dovolené k požáru v provozu společnosti MESIT galvanica, s. r. o. K zásahu ihned vyjely jednotky podnikových hasičů a do likvidace požáru se zapojily i jednotky HZS Uherské Hradiště. Při požáru nedošlo k újmě na zdraví, úniku toxických ani nebezpečných látek a finální výše škody bude vyčíslena po uzavření vyšetřování, které stále probíhá. Ostatní společnosti v areálu skupiny MESIT nebyly požárem dotčeny a fungují v běžném provozu.

více…

Končí "covidový" školní rok 2020/2021

1. 7. 2021

Závěr školního roku patřil zážitkům. Díky příznivé epidemiologické situaci jsme měli možnost zase vyrazit s žáky do světa. A bylo to skvělé!

více…

Úspěchy MESIT střední školy ve finále soutěže Můj první milion

24. 5. 2021

MESIT střední škola opět zabodovala v soutěži podnikatelských záměrů Můj první milion. Naše žákyně Nikola Rosůlková se umístila na 3. místě a mimo tento úspěch škola obdržela i dvě speciální ceny!

více…

MESIT střední škola se zúčastnila zážitkového kurzu Podnikatelská akademie

7. 5. 2021

Žáci oboru Podnikání se v letošním školním roce zúčastnili ve spolupráci s Technologickým Inovačním Centrem Zlín pilotní fáze zážitkového kurzu Podnikatelská akademie. V něm si žáci vyslechli sérii přednášek od úspěšných podnikatelů, následně si sestavili týmy a vytvořili fiktivní podnikatelské záměry.

více…

Technologický úspěch v MESIT foundry

22. 4. 2021

S hrdostí oznamujeme, že jsme nově schopni nabídnout našim zákazníkům hliníkové odlitky se sílou stěn začínající na hodnotě 1 mm. Za tímto technologickým úspěchem stojí naše unikátní know how, které je podporováno vynikající prací našich technologů.

více…